A szobor szép de sok rajta a buborék, hogyan kerülhető el?
A FIZIKA VELÜNK VAN? Itt van például a zOXIGÉN! Ha buborékok formájában a gipszbe kerül sajnos gondokat okozhat.
Na nem kell nagy fizikai számonkérésre gondolni, elég az iskolai, általános iskolai alapokat felelevenítenünk de még ebben is segítek.
Van ugye a "zoxigén". Azt ki kell venni a szoborból :). "Mer a zoxigén" buborék formájában jelentkezik a túl sokat kevergetett mintavevő anyagban, öntőanyagban és ez mind rontani fogja a végeredmény - a szobor vagy öntvény - kinézetét. Minden egyes buborék egy kis lyuk lesz a szobor felületén.
Tehát ne dőljetek be az olyan videóknak ahol habverővel, géppel keverik az öntőanyagot. Ilyet csak az csinál aki:
a. lusta kikeverni az anyagot, siet de hova?
b. nem tartotta be a használati utasításban írtakat és túl meleg vízbe szórta a mintavevőt ezért fél, hogy idő előtt megköt
c. teljesen dilettáns...stb.
Nos a mintavevő anyag ha optimális 20-25 c fokos vízben keverjük el, percekig keverhető tehát a gépre semmi szükség - az említett buborékosodás miatt pedig káros. Az öntőanyagnál ugyanez a helyzet bár ott a víz hőfoka - ha csak nem szélsőségesen hideg vagy meleg -nem befolyásolja a szobor kinézetét. Meg kell azonban jegyeznem, hogy a túl sokáig vagy erősen kevert gipsz+víz elegy minősége romolhat ha géppel "szétkeverjük". A gipsz ki tud csapódni és az anyag "meg döglik" de erre a kézi keverésnél csak nagyon hosszú idő alatt van esély.